• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Шкільна газета "Шкільні обрії"

Поради тим, хто хоче розпочати створювати шкільну газету

В умовах розбудови України як демократичної та правової держави, одним із головних завдань реалізації новітніх концепцій навчання та виховання учнів є формування громадянської свідомості. Становлення громадянина починається з усвідомлення себе особистістю з певними уявленнями про сучасне суспільство, владу, уряд, політичні партії та рухи тощо, що дає можливість бути активним й освіченим членом суспільства. Нині чи не найважливішу роль для забезпечення таких знань надають засоби масової інформації.

Під час створення власної шкільної газети діти навчаться писати кореспонденції, нариси, біографії, робити репортажі, брати інтерв’ю, оформлювати листівки, створювати сценарії шкільних вечорів та презентації, робити професійні фото, і навіть вести справжні журналістські розслідування. Колективна робота над проектом шкільної газети стимулює учнів до творчості, розвиває організаторські якості, аналітичне мислення, залучає до участі в громадському житті школи. У дітей, які беруть участь у створенні шкільної газети, підвищується інтерес до шкільного життя та навчання, покращуються взаємини у колективі, виявляється відповідальність до своїх обов’язків.

Варто зазначити, що у процесі такої, на перший погляд, гри у журналістів, діти вирішують багато завдань, поставлених перед ними, доносять проблеми школи до всіх учнів та вчителів, розповсюджують газету не тільки у своїй школі, а й у інших закладах району, даючи підстави школам-сусідам задуматись над актуальністю шкільної газети. Підготовка газети вимагає залучення школярів до різноманітних форм діяльності. Вони збирають інформацію про шкільні події; пишуть статті; беруть інтерв’ю у гостей школи; спілкуються з учнями та вчителями, які також радо представляють цікаву інформацію для газети; радяться з директором; набирають і правлять матеріал на комп’ютері; оздоблюють власними малюнками.

Як розпочати створювати шкільну газету?
Пропонуємо такі кроки:

1) підготовчий етап: проведення організаційного заняття, постановка проблеми (обговорення ситуації), визначення тематики;
2) збирання ідей для проекту (якою має бути газета - друкованою чи рукописною; як часто буде випускатися; які будуть ілюстрації тощо);
3) планування: обговорення назви газети, її рубрик, тематики матеріалів; розподіл обов'язків;
4) підготовка першого випуску, в якому учні розповідають про себе;
5) випуск першого номера і його презентація.

Рубрики шкільної газети можуть бути такими:
* Наше навчання (про переваги та недоліки навчання, об’єктивна критика)
* Шкільне життя (гості школи, цікаві події, відкриті уроки)
* Дозвілля (свята, конкурси, екскурсії, сімейні подорожі)
* Наші таланти (майстерність дітей у певних видах діяльності)
* Традиції школи (історія школи, улюблені вчителі, неординарні учні)
* Звіринець (про домашніх улюбленців)
* Гумор (анекдоти, смішні історії зі шкільного життя)
* Літературна сторінка (творчість дітей школи, творчі зустрічі з письменниками району, чи міста).


Кiлькiсть переглядiв: 3685